تلفن : 09124387834 tell
دیاکو ماشین سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی

قیمت دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی از مواد اولیه آماده پایه نشاسته ، دارای سه مرحله و 3 دستگاه اصلی میباشد :

 • دستگاه گرانول ساز تولید مواد اولیه با ترکیب نشاسته و سایر مواد 
 • دستگاه تولید ورق و رول از مواد اولیه آماده شده 
 • دستگاه پرس ترموفرمینگ یا وکیوم فرمینگ برای تولید ظروف از ورق و رول آماده ( تولید شده در دستگاه دوم)

 دستگاه گرانول ساز 

در این دستگاه نشاسته ذرت ، گندم ، سیب زمینی ، چغندر و ... با موادی مانند گلیسرین و پلیمر PP و سایر افزودنیها ترکیب و مواد اولیه بصورت یکدست و بشکل گرانول تولید میشود .
با توجه به تخصصی بودن کار ترکیب مواد در این دستگاه ، لذا به دوستانی که در ابتدا کار میباشند توصیه میگردد که مواد اولیه را بصور تآماده از واحدهای تولید کننده مواد گیاهی تهیه نمایندو خرید این دستگاه این مرحله را به بعد و زمان توسعه تولید خود موکول نمایند . مواد اولیه به حد کافی توسط سایر تولید کننندگان که صرفا کار تولید گرانول رل انجام میدهند در حال تولید میباشد .)

 دستگاه ورق ساز 

در این دستگاه مواد اولیه گرانولی که در مرحله و دستگاه اول تولید شده است ، پس از ذوب در قسمت اکسترودر این دستگاه و نورد در کلندر دستگاه ، تبدیل به ورق شده و بصورت رول محصول نهایی تولید میگردد. 

دستگاه سوم خط تولید ظروف گیاهی ( پرس ترموفرمینگ ) 

لازم به توضیح است که در دستگاه پرس ترموفرمینگ که ورق آماده را تبدیل به ظروف میکند ، توانایی تولید ظروف هم گیاهی و هم پلاستیکی را دارا میباشد )
مواد اولیه ظروف یکبار مصرف گیاهی ترکیبی از نشاسته و پلیمر و چند مواد افزودنی میباشد که این مواد باید در دستگاه گرانولسازی ترکیب و کامپاند گردند .
با توجه به تخصصی بودن این مرحله به سرمایه گذاران برای خط تولید ظروف گیاهی در ابتدا توصیه میکنیم مواد اولیه را به شکل گرانول ترکیب شده و آماده خریداری نمایند و پس از مهارت کافی در تولید ورق و ظروف گیاهی به اضافه کردن این دستگاه و مرحله به خط تولید خود اقدام نمایند با توجه به اینکه تعداد تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف گیاهی کم و محدود بوده ، در حال حاضر مشکلی برای تهیه مواد اولیه وجود نداردو چندین واحد تولید کننده گرانول در شهرهای مختلف مشغول به تولید گرانول گیاهی میباشند.
 
قیمت دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف
 
پلیمرهای گیاهی نسبت به ظروفی که با پلاستیک های معمول ساخته می شوند از انعطاف پذیری بیشتری برخوردارند.در مایکروفر قابل استفاده اند. برخلاف پلی استایرن که استفاده از آن در دمای بالاتر از ۶۵درجه مجاز نیست، دمای ۹۰ تا ۱۰۰درجه سانتی گراد را به راحتی تحمل می کنند.
 • سازگاری با محیط زیست و تجزیه پذیری در خاک حداکثر پس از 6 ماه
 • عاری بودن از هرگونه آثار مضر پلاستیک های نفتی پس از تماس با مواد غذایی داغ
 • وابسته نبودن به مواد اولیه نفتی و تقویت و توسعه صنایع کشاورزی
 • ظروف یکبار مصرف گیاهی ویتا پلاستیک نیستظروف یکبار مصرف گیاهی ویتا پلاستیک نیست

فرایند تولید گرانول گیاهی

در این مرحله مخلوط تهیه شده از نشاسته ذرت و مواد افزودنی در میکسر حرارتی بصورت کامپاند یکنواخت و هموزن در می آید. به نشاسته ذرت اصلاح شده مواد افزودنی چون موم عسل ، اسیدهای چرب گیاهی و بیزوواکس و سلولز و… جهت ارتقاء خواص فیزیکی پلیمر ،چون براقیت ، نرمی و مقاومت حرارتی اضافه می گردد.پس از مخلوط شدن کامل در میکسرهای حرارتی ویژه به صورت گرانول درآمده و به بخش اکستروژن منتقل می گردد.

فرآیند تولید ورق گیاهی زیست تخریب پذیر

در مرحله بعد ، مستربچ تهیه شده درمرحله قبل ، وارد یک اکسترودر خاص با طراحی ویژه مارپیچ و سلیندر مختص پلیمرهای گیاهی شده و پس از اکستروژن کامل از هد دستگاه (t-die) بصورت ورق خارج و وارد سیستم کلندر می گردد . در کلندرها ورق تعیین ضخامت شده و پس از پرس خوردن و کاهش دما بصورت رول جمع آوری می گردند. رول ورق گیاهی با عرض مناسب بسته بندی و آماده ارسال به بخش ترموفرمینگ یا تولید انواع ظروف بسته بندی می گردد.

 تولید انواع ظروف بسته بندی زیست تخریب پذیر

در این بخش ورق تهیه شده با ضخامت و پهنای معین وارد دستگاه ترمو و وکیوم فرمینگ می گردد . در این دستگاه ورق در کوره حرارتی ابتدا تا دمای 80 درجه سانتیگراد پیش گرم و سپس در گرمکن اصلی به دمای حدود 120 درجه می رسد . سپس ورق نرم شده وارد بخش قالب گیری شده و تحت خلاء ایجاد شده به فرم قالب در می آید و پس از فرمینگ برش خورده و بسته بندی نهایی ظروف انجام می گیرد.

ماشین آلات تولید ظروف گیاهی

ماشین آلات اصلی خط تولید ظروف یک بار مصرف گیاهی عبارتند از 
 • میکسر حرارتی تولید گرانول گیاهی 
 • اکسترودر مخصوص تولید ورق گیاهی
 • دستگاه وکیوم فرمینگ و تولید ظروف گیاهی تخت مثل بشقاب و سینی
 • دستگاه فرمینگ حرارتی و تولید ظروف گود مثل لیوان 
 • دستگاه خشک کن مغناطیسی
 • دستگاه پانچینگ
 • دستگاه انتقال گرانول به قیف اکسترودر 
 • دستگاه خرد کن و بازیافت ضایعات
 • ست قالب ظروف گیاهی 
 • خط تولید و استانداردها
برای مثال ماشین آلات یک خط دارای ظرفیت تولید 1300 تن در سال (معادل 72 میلیون قطعه) بوده و دارای گواهی نامه FDA آمریکا و گواهی نامه 14855 ISO است.بر اساس این استاندارد 91 درصد وزنی بخش تجزیه پذیر محصولات در طول 102 روز تجزیه شده و به طبیعت باز می گردد از لحاظ فیزیکی تا دمای 120 درجه سانتیگراد مقاومت دارد و هیچ گونه تغییری در شکل ظاهری آن به وجود نخواهد آمد .

قیمت دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی
ساخت دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف
 
تولید ظروف گیاهی به دهه 1970 بازمی‌گردد اما در نهایت آمریکایی‌ها در سال 2002 موفق به تولید انبوه پلیمر‌های گیاهی شدند و از بهمن ماه 86 محققان ایرانی موفق به تولید این پلیمر‌ها شدند و نام ایران به‌عنوان پنجمین کشور در دنیا که صاحب این فناوری است، ثبت شد.
به‌طور معمول در کشور‌های صاحب فناوری تولید پلیمر‌های گیاهی از نشاسته ذرت، سیب‌زمینی و گندم برای این منظور استفاده می‌شود. نشاسته به‌طور طبیعی یک پلیمر گیاهی است که خاصیت هیدروفیلی (آب دوستی) دارد. پس اولین مرحله تولید یک پلیمر قوی از بین بردن این خاصیت است: افزودن اسید‌های چرب گیاهی چون استاریک اسید و اولئیک اسید باعث می‌شود تغییراتی در ترکیب اولیه به وجود‌ آید و با تشکیل گروه استری با زنجیره طویل کربنی، خاصیت آب‌گریزی ایجاد شود.

خواص نشاسته برای تولید ظروف گیاهی

نشاسته از نظر خواص فیزیکی یک ماده پلیمر گیاهی ضعیف است. ما این خواص را ارتقا دادیم. نشاسته را یک ماده آب دوست است به ماده ای آب گریز تبدیل کردیم، در اصل می توان گفت هنر این کار در آب گریز کردن نشاسته است. سپس با افزودن موادی مثل موم عسل، روغن گیاهی و فیبر سلولز و آن را ارتقا دادیم. برای مثال موم عسل باعث براق و نرم شدن آن می شود و فیبر سلولز به آن استحکام می دهد. میزان دمای قابل تحمل توسط این ظروف از 20 درجه تا 100 درجه می باشد. البته تفاوت ظروف گیاهی یکبار مصرف با نوع پلاستیکی در این است که از مایکروفر می توان استفاده کرد.

دیاکو ماشین؛سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی

تلفن: 09124387834
 
 

home آدرس :

تهران _ شهریار 

tell تلفن :

09124387834

mail ایمیل :

sanat.sh2016@gmail.com

آمار بازدید
بازديد امروز : 572
بازديد صفحات : 2224
كل بازديدها : 353458
افراد آنلاين : 13

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت سارگون می باشد