تلفن : 09124387834 tell
دیاکو ماشین سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی

تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

خط تولید ظروف یکبارمصرف گیاهی

فرایند تولید گرانول گیاهی

در این مرحله مخلوط تهیه شده از نشاسته ذرت و مواد افزودنی در میکسر حرارتی بصورت کامپاند یکنواخت و هموزن در می آید. به نشاسته ذرت اصلاح شده مواد افزودنی چون موم عسل ، اسیدهای چرب گیاهی و بیزوواکس و سلولز و… جهت ارتقاء خواص فیزیکی پلیمر ،چون براقیت ، نرمی و مقاومت حرارتی اضافه می گردد.
پس از مخلوط شدن کامل در میکسرهای حرارتی ویژه به صورت گرانول درآمده و به بخش اکستروژن منتقل می گردد.
تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

فرآیند تولید ورق گیاهی زیست تخریب پذیر

در مرحله بعد ، مستربچ تهیه شده درمرحله قبل ، وارد یک اکسترودر خاص با طراحی ویژه مارپیچ و سلیندر مختص پلیمرهای گیاهی شده و پس از اکستروژن کامل از هد دستگاه (t-die) بصورت ورق خارج و وارد سیستم کلندر می گردد . در کلندرها ورق تعیین ضخامت شده و پس از پرس خوردن و کاهش دما بصورت رول جمع آوری می گردند.
رول ورق گیاهی با عرض مناسب بسته بندی و آماده ارسال به بخش ترموفرمینگ یا تولید انواع ظروف بسته بندی می گردد.

 تولید انواع ظروف بسته بندی زیست تخریب پذیر

در این بخش ورق تهیه شده با ضخامت و پهنای معین وارد دستگاه ترمو و وکیوم فرمینگ می گردد . در این دستگاه ورق در کوره حرارتی ابتدا تا دمای 80 درجه سانتیگراد پیش گرم و سپس در گرمکن اصلی به دمای حدود 120 درجه می رسد . سپس ورق نرم شده وارد بخش قالب گیری شده و تحت خلاء ایجاد شده به فرم قالب در می آید و پس از فرمینگ برش خورده و بسته بندی نهایی ظروف انجام می گیرد.
ماشین آلات تولید ظروف گیاهی ماشین آلات اصلی خط تولید ظروف یک بار مصرف گیاهی عبارتند از : 1- میکسر حرارتی تولید گرانول گیاهی 2- اکسترودر مخصوص تولید ورق گیاهی 3- دستگاه وکیوم فرمینگ و تولید ظروف گیاهی تخت مثل بشقاب و سینی 4- دستگاه فرمینگ حرارتی و تولید ظروف گود مثل لیوان 5- دستگاه خشک کن مغناطیسی 6- دستگاه پانچینگ 7- دستگاه انتقال گرانول به قیف اکسترودر 8- دستگاه خرد کن و بازیافت ضایعات 9- ست قالب ظروف گیاهی 10- خط تولید و استانداردها
برای مثال ماشین آلات یک خط دارای ظرفیت تولید 1300 تن در سال (معادل 72 میلیون قطعه) بوده و دارای گواهی نامه FDA آمریکا و گواهی نامه 14855 ISO است .
بر اساس این استاندارد 91 درصد وزنی بخش تجزیه پذیر محصولات در طول 102 روز تجزیه شده و به طبیعت باز می گردد از لحاظ فیزیکی تا دمای 120 درجه سانتیگراد مقاومت دارد و هیچ گونه تغییری در شکل ظاهری آن به وجود نخواهد آمد .

خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی از مواد اولیه آماده پایه نشاسته ، دارای سه مرحله و 3 دستگاه اصلی میباشد :
  • دستگاه  گرانول ساز تولید مواد اولیه با ترکیب نشاسته و سایر مواد
  • دستگاه تولید ورق و رول از مواد اولیه آماده شده
  • دستگاه پرس ترموفرمینگ یا وکیوم فرمینگ برای تولید ظروف از ورق و رول آماده ( تولید شده در دستگاه دوم)
تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

دستگاههای تولید ظروف یکبار مصرف

 دستگاه گرانولساز 

مواد اولیه ظروف یکبار مصرف گیاهی ترکیبی از نشاسته و پلیمر و چند مواد افزودنی میباشد که این مواد باید در دستگاه گرانولسازی ترکیب و کامپاند گردند .
در این دستگاه نشاسته ذرت ، گندم ، سیب زمینی ، چغندر و … با موادی مانند گلیسرین و پلیمر PP و سایر افزودنیها ترکیب و مواد اولیه بصورت یکدست و بشکل گرانول تولید میشود .
مواد نشاسته و پلیمر و سایر مواد در ابتدا در یک دستگاه همزن سوپر میکسر با دور بالا بصورت فیزیکی و در حرارت مشخص مخلوط و سپس در دستگاه گرانولسازی این مواد مخلوط شده ذوب و با هم ترکیب و کامپاند میشوند.

دستگاه سوپر میکسر

برای مخلوط اولیه نشاسته با مواد پلیمری و سایر افزودنیها 

دستگاه تولید گرانول گیاهی با هوا گرم

برش گرانول با سردکن هوا گرم

 دستگاه تولید ورق گیاهی

چنانکه قبلا هم توضیح داده شد مواد اولیه در دستگاه گرانولساز با سایر مواد مخلوط و ترکیب شده و بصورت گرانول آماده در این دستگاه تبدیل به ورق و رول میگردد.
البته لازم به ذکر است با توجه به اینکه ورق تولیدی بصورت کامل بوده لذا ورق تولید شده را بعنوان محصول نهایی نیز ، میتوان به بازار عرضه کرد.
در دستگاه دوم یعنی پرس ترمو فرمینگ ورق تولید شده در دستگاه تولید ورق ، بعنوان مواد اولیه این دستگاه وارد قسمت کوره پرس شده و پس از عملیات تولید و فرمینگ محصول نهایی به شکل ظروف یکبار مصرف تولید میشود
سیلندر و ماردون به همراه المنت با محفظه استیل فن دار ، قسمت اکسترودر خط تولید ورق گیاهی که تامین گرمای لازم برای ذوب مواد را دارد و فن ها نیز برای جلوگیری از بالا رفتن حرارت المنت ها از حداکثر تحمل حرارت مواد ، چون بعضی از مواد ها با چند درجه بالا رفتن از حداکثر دمای قابل تحمل مواد ، دچار تغیر رنگ و همچنین سوختگی و تغییر خاصیت و شکنندگی ورق تولیدی میشوند.

قیمت دستگاه تولید کننده ظروف یکبار مصرف

خرید دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف

لیست قیمت دستگاه های تولید ظروف یکبار مصرف 

دیاکو ماشین؛سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی

تلفن: 09124387834
 
 
 

home آدرس :

تهران _ شهریار 

tell تلفن :

09124387834

mail ایمیل :

sanat.sh2016@gmail.com

آمار بازدید
بازديد امروز : 32
بازديد صفحات : 474
كل بازديدها : 543032
افراد آنلاين : 5

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت سارگون می باشد