تلفن : 09124387834 tell
دیاکو ماشین سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/04/29 - 11:34
كد :14

پلی استایرن معمولی GPPS

همان طور که می دانیم پلی استایرن در 3 گرید HIPS مقاوم در برابر ضربه، پلی استایرن معمولی GPPS و پلی استایرن انبساطی EPS تولید میشود.

همان طور که می دانیم پلی استایرن در 3 گرید HIPS مقاوم در برابر ضربه، پلی استایرن معمولی GPPS و پلی استایرن انبساطی EPS تولید میشود. پلی استایرن معمولی GPPS یک پلیمر ترموپلاستیک است.امروزه پلی استایرن یکی از معروف ترین پلاستیک هایی است که در اغلب صنایع مورد نیاز بوده و مصرف میشود. از جمله مواردی که باعث توسعه کاربرد این پلیمر شدند، شفافیت، شکل پذیری و قیمت اندک آن است. که خود باعث ایجاد جایگاهی مخصوص در بین انواع پلیمر شده است. در ادامه به بررسی گرید معمولی این پلیمر می پردازیم.

انواع نام های گرید پلی استایرن معمولی

نام فارسی: (پلی استایرن معمولی)

نام علمی: (General Purpose Polystyrene )

نام تجاری فارسی: (جی پی پی اس)

نام تجاری انگلیسی: (GPPS)

سایر اسامی: پلی استایرن کریستال، پلیمر استایرن، اتیل بنزن همو پلیمر

پلی استایرن معمولی GPPS

 

انواع مواد به کار رفته در ساخت گرید پلی استایرن معمولی

  • استایرن
  • روغن معمولی
  • لاستیک بوتادین


ظرفیت تولید جهانی پلی استایرن در سال های گذشته، با رشد متوسط سالانه 75/5 درصد از 7/8 میلیون تن درسال 1990 به 18 میلیون تن در سال 2003 رسید. که دراین مدت به میزان بیش از 2 برابر افزایش یافت. این پلاستیک بر خلاف سایر پلاستیک ها، ویژگی بلوری نداشته و شفاف است. پلی استایرن با گرید معمولی در برابر جذب آب، مقاومت خوبی داشته و عایق حرارتی و الکتریکی بسیار خوبی است. این پلیمر با مصرف جهانی 7/14 میلیون تن حدود 9 درصد از مصرف پلیمرهای اساسی را در بر میگیرد .

موارد مصرف پلی استایرن معمولی

ظروف یکبار مصرف، وسایل الکتریکی، بدنه ساعت و تلویزیون و رادیو، لوازم ورزشی، اسباب بازی، عایق برودتی، بدنه یخچال و فریزر و وسایل خانگی.

پلی استایرن معمولی GPPS سخت و شفاف بوده که دارای خصوصیت شکل پذیری عالی است. همچنین باید گفت این پلیمر در حالت اصلاح نشده شکننده است؛ در صنعت و بازار به این پلیمر، کریستال نیز گفته می شود. بیشترین مصرف آن تولید ظروف یکبار مصرف است، به دلیل خواصی مانند: شفافیت، مقاومت در برابر جذب رطوبت، نداشتن بو و مزه، عایق الکتریسته، قیمت مناسب و نیز خاصیت قالب پذیری خوب با استقبال فراوانی روبرو شده است. به همین جهت پلی استایرن معمولی GPPS در ساخت وسایلی نظیر لوازم بهداشتی، ورزشی، صنایع اتومبیل سازی، لوازم خانگی، کامپیوتر، ریش تراش، صنایع الکتریکی،پنکه و… بکار میرود.

قیمت پلی استایرن معمولی

 

 

 

دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف
دستگاه تولید ورق PET
 
 

home آدرس :

تهران _ شهریار 

tell تلفن :

09124387834

mail ایمیل :

sanat.sh2016@gmail.com

آمار بازدید
بازديد امروز : 30
بازديد صفحات : 170
كل بازديدها : 542728
افراد آنلاين : 7

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت سارگون می باشد