تلفن : 09124387834 tell
دیاکو ماشین سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی

ظروف یکبار مصرف گیاهی

توليد ظروف یکبار مصرف گیاهی در شرکت دیاکو ماشین دارای سه مرحله به شرح زیر می باشد:
  • توليد گرانول گياهی از نشاسته
  •  توليد ورق گياهي
  •  توليد انواع ظروف 

مرحله اول تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی : تولید گرانول گیاهی

در این فرآیند از نشاسته ذرت و مواد افزودنی مخلوطی تهیه میشود و سپس در میکسر حرارتی بصورت کامپاند یکنواخت و هموژن در می آید .به نشاسته ذرت اصلاح شده مواد افزودنی جهت ارتقاء خواص فیزیکی پلیمر چون براقیت ،نرمی و مقاومت حرارتی اضافه می گردد.
این افزودنی ها شامل موم عسل ، اسیدهای چرب گیاهی و بیزوواکس و سلولز و … میباشد.
سپس کاملا در میکسرهای حرارتی ویژه مخلوط شده و به صورت گرانول درمی آید و به بخش اکستروژن منتقل می شود . این مطلب برگرفته از سایت طرح توجیهی است .

مرحله  دوم تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی :تولید ورق گیاهی

در مرحله بعد ، مستربچ تهیه شده در مرحله قبل ، وارد یک اکسترودر خاص با طراحی ویژه مارپیچ و سیلندر مختص پلیمرهای گیاهی شده و پس از اکستروژن کامل از هد دستگاه (t-die) بصورت ورق خارج و وارد سیستم کلندر می گردد . در کلندرها ورق تعیین ضخامت شده و پس از پرس خوردن و کاهش دما بصورت رول جمع آوری می گردند . رول ورق گیاهی با عرض مناسب بسته بندی و آماده ارسال به بخش ترموفرمینگ یا توید انواع ظروف بسته بندی می گردد .

مرحله سوم تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی :تولید انواع ظروف گیاهی

در این بخش ورق تهیه شده با ضخامت مشخصی وارد دستگاه ترمو و وکیوم فرمینگ می گردد . در این دستگاه ورق در کوره حرارتی ابتدا تا دمای 80 درجه سانتیگراد پیش گرم و سپس در گرمکن اصلی به دمای حدود 120 درجه می رسد. سپس ورق نرم شده وارد بخش قالب گیری شده وتحت خلاء ایجاد شده به فرم قالب در می آید و پس از فرمینگ برش خورده و بسته بندی نهایی ظروف انجام می گیرد .
ظروف یکبار مصرف گیاهی

توليد ظروف يکبار مصرف گیاهی 

ميکس کردن نشاسته با ساير مواد افزودنی 

در اين بخش نشاسته وارد ميکسر دور بالايی می گردد .ساير مواد افزودنی در اين مرحله به آن افزوده می شود و عمل ميکسينگ تحت دما و فرآيند مشخصی صورت می گيرد .
بعد از اينکه ميکسينگ با شرايط کنترل شده در زمان مشخص انجام گرديد طی يک پروسه دمايی مشخص خنک شده و بصورت گرانول اوليه از دستگاه خارج شده و بسمت دستگاه اکسترودر هدايت می گردد.

اکسترود کردن و توليد شيت

نشاسته ای که در مرحله قبل توسط دستگاه ميسر خاص به گرانول اوليه تبديل گرديد وارد اين دستگاه می گردد . در اين اکسترودر نيز که از حساسيت منحصر به فردی برخوردار است تحت شرايط کنترل شده گرانول حرارت داده می شود و اکسترود می گردد سپس با عبور از بين غلتک های دقيق تبديل به ورق می گردد و سپس ورق توليد شده با دستگاه رول کن تبديل به رول می گردد که می تواند به همين صورت به انبار رول ها منتقل شود يا مستقيما به کنار دستگاه وکيوم فرمينگ يا پرشر فرمينگ برای تبديل شدن به ظروف يا ساير قطعاتی که توسط فرآيند وکيوم يا پرشر توليد می گردند انتقال داده شود.

چرا تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

همیشه وقتی حرف از ظروف یکبار مصرف میزنیم، بلافاصله اسم پلاستیک در ذهنمان خطور می کند. ظروف یکبار مصرف پلاستیکی که قاتل طبیعت، حیوانات و سلامت هستند. ظروف یکبار مصرف کاربردهای زیادی دارند و صنعت لازم و ضروری است. حال با این اوصاف چه برسر طبیعت می آید؟ چه بر سر دام و طیوری می آید که در طبیعت ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را می بینند و آن را بعنوان غذا می خورند؟ پس نیازمان به ظروف یکبار مصرف را چه کنیم ؟

تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی جایگزین تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی 

نگران نباشید.خوشبختانه در چند سال اخیر سعی شده با طبیعت مهربان تر بود به همین خاطر ظروف یکبار مصرف گیاهی جایگزین ظروف یکبار مصرف پلاستیکی شد و مصرف کنندگان ظروف یکبار مصرف گیاهی در حال افزایش هستند و تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف گیاهی در کشور محصولات خود را هر چه با کیفیت تر و متنوع تر برای خرید ظروف یکبار مصرف گیاهی در اختیار دوستداران طبیعت قرار می دهند. ظروف یکبار مصرف گیاهی که از گرانول های گیاهی تشکیل شده که پایه ی اصلی این مواد نشاسته گندم، ذرت، برنج و سیب زمینی است. در ادامه به مقایسه ی ظروف یکبار مصرف گیاهی و پلاستیکی و تاثیرات آن بر انسان، طبیعت و حیوانات را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی 

دستگاه های تولید ظروف یکبار مصرف 

قیمت خرید دستگاه های تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

ساخت ظروف یکبار مصرف گیاهی

دیاکو ماشین؛سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی

تلفن: 09124387834

 
 

home آدرس :

تهران _ شهریار 

tell تلفن :

09124387834

mail ایمیل :

sanat.sh2016@gmail.com

آمار بازدید
بازديد امروز : 575
بازديد صفحات : 2242
كل بازديدها : 353476
افراد آنلاين : 24

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت سارگون می باشد