تلفن : 09124387834 tell
دیاکو ماشین سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی

دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف ترموفرمینگ (PP)

بر خلاف دستگاه های نیمه فرمینگ که تمامی مراحل تولید در یک دستگاه و به صورت یکپارچه انجام می گیرد، دستگاه های ترموفرمینگ از دو قسمت مجزا برای تولید ورق و ظروف (قالب گیری و پرس) تشکیل شده است. بنابراین علاوه بر فروش محصول نهایی (که می تواند لیوان و یا ظروف دیگر باشد)، ورق تولیدی در مرحله نخست نیز می تواند جهت مصارف صنایع مختلف به فروش رود.
عمده مواد اولیه مورد استفاده در این روش پلی پروپیلن (PP) می باشد، اما این خطوط قابلیت استفاده از دیگر مواد پتروشیمی از جمله پلی استایرن (PS) و … را نیز دارا می باشند. مواد PP یکی از ارزانترین و قابل دسترس ترین مواد موجود در بازار ایران می باشد که همین امر باعث کاهش چشمگیر قیمت تمام شده محصول نهایی می شود. به دلیل انعطاف مواد PP که باعث نشکن شدن محصول تولیدی توسط این نوع مواد می شود، همچنین مضرات کمتر مواد PP بر روی سلامتی انسان، در حال حاضر اکثر لیوان های یک بار مصرف موجود در بازار کشور با این نوع دستگاه ها تولید می شود.
دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف ترموفرمینگ (PP)

تولید ظروف یکبار مصرف 

 سیستم تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی با نام : نیمه فرمینگ

درسیستم نیمه فرمینگ تمامی عملیات تولید در یک دستگاه انجام می شود با ترتیب این  که ، مواد اولیه به شکل گرانول پتروشیمی در قسمتی از خط تولید که  اکسترودر نامیده میشود ، ذوب و تبدیل به ورق گرم شده و قبل از سرد شدن  ورق البته با توجه به نوع و امکانات دستگاه این ورق ، بدون نورد و یکنواخت شدن , ورق گرم وارد قسمت پرس شده و در زیرقالب عملیات تولید ظروف انجام می پذیرد . با توجه به اینکه کل خط تولید شامل یکدستگاه با تکنولوژی ساده تر میباشد لذا قیمت این دستگاه نسبت به نوع دوم بسیار پایین تر است و قابل ذکر است در این سیستم و دستگاه با توجه به مراحل تولید ، فقط از مواد پلی استایرن ( هر دو نوع کریستال و هایم پک ) میتوان ظروف یکبار مصرف تولید کرد.    

ظروف یکبارمصرف پلاستیکی سیستم ترموفرمینگ :  (ظروف پلاستیکی PP,PS)

نوع دوم و تقریبا جدید و با کیفیت بالاتر از سیستم تولید ظروف در ایران سیستم ترموفرمینگ بوده که خط تولید این سیستم بر خلاف سیستم قبلی شامل دو دستگاه بوده که در دستگاه اول که به نام خط تولید ورق می باشد مواد اولیه گرانول به ورق تبدیل و به صورت رول تولید می شود ودر دستگاه  دوم که به نام پرس ترموفرمینگ  میباشد ورق آماده تولید شده باعبوراز کوره حرارتی و رسیدن به درجه حرارت لازمه برای فرم گیری وارد قسمت پرس شده و درزیرقالب عملیات تولید ظروف انجام می پذیرد از مزایای این سیستم نسبت به سیستم نیمه فرمینگ می توان به تولید ظروف از انواع مواد اولیه پلیمری مانند پلی پروپلین PP , پی وی سی ,PVC  وپت PET و پلی اتیلن PE و حتی گیاهی اشاره کرد.
دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف ترموفرمینگ (PP)
البته لازم به توضیح است که در تولید ظروف با این سیستم بصورت عمده از مواد پروپلین PP به عنوان مواد اولیه استفاده میگردد که از مزایای این مواد نسبت به مواد پلی استایرن ( که سیستم قبلی نیمه فرمینگ فقط با مواد پلی استایرن قابلیت تولید ظروف را دارد) عدم سرطان زا بودن آن به دلیل عدم وجود ماده استایرن در آن است که در مواد پلی استایرنی هنگام استفاده از ظروف برای مواد و مایعات داغ  استایرن موجود در مواد آزاد شده و مخلوط  مواد و مایعات داخل آن میشود و عاملی بر سرطان زایی آن و تبلیغ ادارات وسازمانهای بهداشتی برعدم استفاده از این ظروف می باشد که در سیستم ترموفرمینگ با توجه به امکان تولید ظروف ازمواد پلی پروپلین تمامی موارد و مضرات عنوان شده رفع گشته است . همچنین با امکان تولید مواد پلی پروپیلن در چندین پتروشیمی ایران و متعادل بودن سیستم عرضه و تقاضا قیمت این مواد دارای نوسانی بسیار کمی بوده و در حال حاضرنیز پایینتر از مواد اولیه پلی استایرن بوده که همین امر در بحث تولید بعضی از ظروف عمده مصرف مانند لیوان چای وآب تفاوت فاحشی از نظر قیمت تمام شده ظروف  برای تولید کننده ایجاد کرده است.

دیاکو ماشین؛سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی

تلفن: 09124387834
 در سیسیتم نیمه فرمینگ  ورق مورد استفاده برای تبدیل و تولید ظروف با ظرفیتی محدود و بدون نورد شدن تولید و مورد استفاده قرار می گیرد ولی در سیستم ترموفرمینگ با توجه به اینکه ورق تولیدی در یک دستگاه جداگانه تولید و نورد شده  لذا اولا بدلیل محدود نبودن رول مورد استفاده برای تولید , میتوان ظروف را با تیراژی حدود 3 تا 4 برابر بالاتر از سیسیتم نیمه فرمینگ تولید نمود و دوما بدلیل نورد ورق تولیدی که باعث یکنواخت بودن ورق تولیدی در سیسیتم ترمو فرمینگ گشته لذا ظروف تولیدی دارای کیفیت یکسان و یک وزن در سیستم ترمو فرمینگ بوده و همچنین این امر موجب گشته تولید کننده با اعتماد بیشتری از دستگاه لیوان جمع کن اتوماتیک به جای جمع کردن دستی لیوان استفاده کند که هم بحث بهداشت بسته بندی ظروف با عدم تماس دست با محصول تولیدی رعایت و همچنین کاهش تعداد نیروی انسانی لازم برای تولید ظروف ,مخصوصا ظروف کوچکتر مانند لیوان را به همراه دارد که در سیستم نیمه فرمینگ بمنظور کنترل کیفی ظروف تولیدی استفاده از نیروی انسانی برای  جمع کردن دستی لیوان امری ضروری است. همچنین تولید ظروف با سیستم ترمو فرمینگ با توجه به اینکه خط تولید شامل 2 دستگاه مجزا بوده که در دستگاه اول مواد اولیه گرانول تبدیل به ورق پلاستیکی می شود و در دستگاه دوم از ورق پلاستیکی آماده ظروف تولید میشود لذا خود رول به صورت مجزا و بتنهایی به عنوان محصول نهایی  فروش برای مصارف کارخانجات بسته بندی فرم سیل یا پوشه های پلاستیکی یا کارت تلفن و....می توان استفاده نمود که در سیستم نیمه فرمینگ این امر غیر قابل امکان میباشد.

دستگاه تولید لیوان PP

از عمده ترین مزایای دستگاه های ترموفرمینگ نسبت به نوع قدیمی تر آن که نیمه فرمینگ نامیده می شود، امکان استفاده از دستگاه لیوان جمع کن اتوماتیک بر روی این سیستم می باشد، که ضمن بهداشتی بودن و افزایش سرعت تولید، سبب کاهش نیروی انسانی می شود. طبیعی است این امر منجر به کاهش قیمت تمام شده محصول و افزایش سود تولید خواهد شد.
از دیگر مزایای دستگاه های ترموفرمینگ می توان به سرعت و تیراژ بالای محصول و نیز کیفیت بالاتر ظروف تولیدی نیز اشاره کرد.
 
 

home آدرس :

تهران _ شهریار 

tell تلفن :

09124387834

mail ایمیل :

sanat.sh2016@gmail.com

آمار بازدید
بازديد امروز : 34
بازديد صفحات : 69
كل بازديدها : 495804
افراد آنلاين : 13

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت سارگون می باشد