تلفن : 09124387834 tell
دیاکو ماشین سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی

دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف

دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف

فرآیند تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را بهتر بشناسید

مواد پلیمری در بسیاری از کاربرد ها که با سلامت انسان سر و کار دارند مورد استفاده قرار گرفته اند؛ به نحوی که زندگی و حیات انسان ها در بسیاری از موارد علی الخصوص علم پزشکی به مواد پلیمری وابسته شده است. از میان کاربردهای متنوع محصولات پلیمری، ظروف یکبار مصرف نیز نقش بسیار پر رنگی را در زندگی انسان امروزی به خود اختصاص داده است.استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف پلیمری و توجه به تفکیک زباله در مبدآ توسط مردم و از طرفی فرهنگسازی مصرف درست بر اساس دستورالعمل هر کدام از ظروف یکبار مصرف و توجه ویژه به مبحث بازیافت طروف یکبار مصرف توسط دولتمردان امری است که علاوه به کمک بسیار به صنعت اشتغالزای پلاستیک کشور علی الخصوص ظروف یکبار مصرف  باعث کاهش نگرانی های زیست محیطی خواهد بود.


دیاکو ماشین سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی        تلفن: 09124387834


نظارت بر تولید ظروف یکبار مصرف و استفاده از محصولاتی که کاربرد بهداشتی (خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و ...) دارند بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود که برای تولید ظروف یکبار مصرف پروانه ساخت صادر می گردد  و تولید کننده مفاد مندرج در پروانه ساخت را همواره رعایت می کند.

دستگاه های تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به صورت کلی در دو نوع و مدل تولیدی می باشند.

 نوع اول و تقریبا قدیمی خط تولید ظروف یکبار مصرف با سیستم فرمینگ 

در کل خط تولید شامل یک دستگاه و مرحله بوده و قابلیت تولید ظروف فقط ازجنس و مواد اولیه پلی استایرن را دارد ظروف شیشه ای و یا سفید ولی شکننده.
و اکثر واحد های تولید کننده ظروف نیز از ابتدا با این نوع و مدل از دستگاه ها  تولید ظروف یکبار مصرف انجام می دهند.
این مدل و نوع از خط تولید در واحدها و کارخانجات تولید طروف ایران تقریبا خط تولید جدیدی بوده و فعلادر حدود 10-15 درصد واحدهای تولید کننده دارای خط تولید ظروف یکبار مصرف ترموفرمینگ می باشند.
کل خط تولید شامل دو دستگاه و مرحله می باشد که در دستگاه اول ماد اولیه گرانول پتروشیمی تبدیل به ورق می شود و در دستگاه دوم  ورق تبدیل به ظروف یکبار مصرف می شود.

دو نوع خط تولید ظروف یکبار مصرف داریم 

خط تولید ظروف یکبار مصرف نیمه فرمینگ

دستگاه نوع اول که دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف نیمه فرمینگ است.تمامی خط تولید ظروف یکبار مصرف نیمه فرمینگ فقط شامل یک دستگاه اصلی می باشد که تشکیل شده از قسمت اکسترودر و پرس نیمه فرمینگ و سبد ظروف و یک دستگاه آسیاب می باشد که به صورت مستقیم و پشت سر هم در امتداد هم قرار می گیرند.
سیستم تولید ظروف یکبارمصرف بصورت نیمه فرمینگ تمامی فرآیند در یک دستگاه انجام می شود.
مواد اولیه به شکل گرانول پتروشیمی در قسمتی از خط تولید که  اکسترودر نامیده میشود ، ذوب و تبدیل به ورق گرم شده و قبل از سرد شدن  ورق البته با توجه به نوع و امکانات دستگاه این ورق ، بدون نورد و یکنواخت شدن ،ورق گرم وارد قسمت پرس شده و در زیرقالب عملیات فرم دهی و تولید ظروف یکبار مصرف انجام می پذیرد .
دستگاه ظروف نیمه فرمینگ ، قابلیت تولید تمامی ظروف یکبار مصرف را فقط از مواد اولیه پلی استایرنps دارد البته مواد ps در دو گرید و شماره می باشد که اولی اصطلاحا هایم پک نامید می شود و دیگری کریستال نام دارد.
تمامی ظروف سفید رنگ و تقریبا نرم تر مانند ظروف ماست ، بستنی ، دیس ، بشقاب که به رنگ سفید یا متمایل به سفید هستند با مواد اولیه پلی استایرن هایم پک تولید می گردد.و تمامی ظروف شیشه ای شفاف که تقریبا سخت و شکننده می باشد و در صورت مچاله کردن می شکند از مواد اولیه پلی استایرن کریستال می باشند.
دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف

خط تولید ظروف یکبار مصرف ترموفرمینگ 

در فرآیند تولید ظروف یکبارمصرف پلاستیکی بصورت ترموفرمینگ محصول با کیفیت بسیار بهتری نسبت به فرآیند تولید ظروف یکبار مصرف سیستم نیمه فرمینگ بوده که خط تولید ترموفینگ برخلاف نیمه فرمینگ شامل دو دستگاه بوده که در دستگاه اول مواد اولیه بصورت گرانول به ورق تبدیل و به صورت رول تولید می شود ودر دستگاه دوم که به نام پرس ترموفرمینگ میباشد ورق آماده تولید شده با عبوراز کوره حرارتی و رسیدن به درجه حرارت لازمه برای فرم گیری وارد قسمت پرس شده و در زیر قالب عملیات تولید ظروف انجام می پذیرد.خط تولید ترموفرمینگ قابلیت تولید ظروف با مواد اولیه پلی استایرن ps و چند نوع مواد دیگر مخصوصا پلی پروپیلن pp که ظروف با این مواد به صورت شیشه ای و سفید و تولید و نرم و نشکن و سرطانزا نمی باشد.

 پرس ترمو فرمینگ

دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف

دیاکو ماشین سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی        تلفن: 09124387834


انواع قالب های ترموفرمینگ ظروف یکبار مصرف

قالبهای پرس ترموفرمینگ از نوع فرمینگ بوده و نسبت به سایز پرس و ابعاد فرم دهی پرس دارای کبیته های مختلف برای یک ظرف یکسان هستند .
تولید ظروف یکبار مصرف

معمولا ظروف بصورت کلی دارای ابعاد دهنه استانداردی میباشند . در بحث قالب لیوان یکبار مصرف جدا از ارتفاع و شکل بدنه و حجم ، لیوان های یکبار مصرف یا گرد بصورت دارای دهنه به قطر ذیل میباشند
65 – 69 – 75 – 80 – 85 – 90 – 93 – 95  میلی متر که قالب هر سایز در تعداد مختلف طراحی و ساخته میشود .
پروانه ساخت مشخص می کند، محصول مورد نظر برای کاربردهای تعیین شده در آن (مانند بسته بندی مواد غذایی) بی خطر است. صدور پروانه ساخت منوط به انجام آزمایش در آزمایشگاه های وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی یا آزمایشگاه های داخلی و خارجی مورد تایید سازمان غذا و دارو است. پس از صدور پروانه ساخت، کارشناسان و بازرسان سازمان غذا و دارو بر رعایت ضوابط مربوطه نظارت می کنند.
 

خرید ظروف یکبار مصرف گیاهی

ساخت ظروف یکبار مصرف گیاهی 

قیمت دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف

دستگاه ترمو فرمينگ 

خط توليد ظروف گياهي يکبار مصرف 

تولید انواع ظروف گیاهی و ظروف یکبار مصرف گیاهی

سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف

راهنمایی برای تولید ظروف یکبار مصرف مواد اولیه ظروف یکبار مصرف گیاهی

قیمت خرید و فروش عمده دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

دیاکو ماشین ؛ سازنده ماشین آلات صنایع پلاستیکی

تلفن: 09124387834

 
 
 

home آدرس :

تهران _ شهریار 

tell تلفن :

09124387834

mail ایمیل :

sanat.sh2016@gmail.com

آمار بازدید
بازديد امروز : 572
بازديد صفحات : 2228
كل بازديدها : 353462
افراد آنلاين : 15

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت سارگون می باشد